Kawiarnie na Świecie

Czym są dla Ciebie kawiarnie?

 

Dla niektórych przede wszystkim miejscem spotykań, interesów, lunchu, czy po prostu zwykłym miejscem do wypicia kawy.
Od zawsze uwielbiałam świetne urządzone miejsca, wypełnione ciepłym światłem, wystrojem i pyszną kawą. Nic dziwnego wiec, że zawsze podświadomie wybierałam miejsca które, szczególnie przykuwały swoją uwagę.

Według mnie miejsce, w którym przebywamy ma na nas duży wpływ, nie mówiąc tu o pomieszczeniach w których mieszkamy, ale o miejscu do umówienia się z przyjaciółmi, wypicia kawy czy zjedzeniu czego ciepłego.
To wśród jakich rzeczy i miejsc się otaczamy ma istotny wpływ na nasze samopoczucie.

Pierwszą z nich jest to, że każdy chce maksymalizować poczucie szczęścia, a w pięknym otoczeniu czy wnętrzu, czujemy się szczęśliwsi. Jeśli spędzasz czas w kawiarni na pracy, czy może pisaniu bloga to jestem tego pewna, że dobrze urządzone miejsce, w którym będziesz czuł się dobrze, spowoduje dodatkową chęć tworzenia, po prostu zainspirujesz się tym miejscem.
Wystrój, piękne rzeczy, ciepłe wnętrze będzie powodowało, że czujemy się tam dobrze i bezpiecznie.

Kiedyś kawiarni było o wiele mniej, teraz możemy spotkać je na każdym rogu. Dużo podróżując po świecie mogę zaobserwować to jak urządzone są kawiarnie i jaki wpływ wywierają na ludzi. Od kilku lat kawa nabrała inne znaczenie – znaczenie miejsca, spotkań i miło spędzonego czasu.
Kawiarnie na całym świecie są piękne, ale za każdy razem wracając do Polski dostrzegam, że nasze kawiarnie też są wyjątkowe, nawet sieciówki, które z reguły mają mieć założony w góry jakiś konkretny charakterystyczny styl.

Zawsze mając do wyboru miejsce na wypicie kawy, wybieram te ładne i przytulniejsze. Tacy jesteśmy, z reguły zawsze wybieramy to, co oczy uważają za ładniejsze.

Green Caffe Nero w Warszawie

 Green Caffe Nero w Warszawie

Green Caffe Nero w Warszawie

Green Caffe Nero w Warszawie

 

Dodaj komentarz